40 Dni Dla Życia!

Posted: 06/02/2012 in ważne
Tagi:

AKCJA POD PATRONATEM MEDIALNYM KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA DZIENNIKARZY

Idea 40 dniowej krucjaty modlitewnej „40 Dni Dla Życia” zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tam właśnie katolicy modlą się przez 40 dni przed klinikami aborcyjnymi. Bezustannie – w dzień i w nocy.

Ta skoordynowana, międzynarodowa kampania, jest prowadzona dwa razy do roku w wielu miejscach naszego globu. Wzięły w niej udział setki tysięcy ludzi. Do jej sukcesów należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów Planned Parenthod (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji propagującej aborcję). Jednak najlepszą wiadomością jest fakt uratowania od aborcji 3599 dzieci i ich matek (dane z roku 2011). W ubiegłorocznej edycji w inicjatywie wzięło udział ponad 250 miast w 9 krajach na świecie.

W tym roku pragniemy przez 40 dni Wielkiego Postu modlić się w intencji ochrony i obrony życia. 40 dni to 960 godzin modlitwy! I tyle osób potrzebujemy, by odbyła się ta Krucjata!

Bądź jedną z tych 960 osób! Zgłoś się i módl wraz z nami!

Wystarczy, że wpiszesz poniżej swoje imię i adres mailowy. W odpowiedzi dostaniesz datę i godzinę, która będzie Twoją jedną godziną modlitwy dla Życia w ciągu 40 dni.   Może to być na przykład Modlitwa Różańcowa. Dla zachowania ciągłości modlitwy podawane godziny nie będą się powtarzać.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dnia i godziny modlitwy przypominamy, że godziny są wysyłane przez administratorów DADP wyłącznie drogą mailową z adresu adopcja.dziecka@gmail.com.

Jeśli znasz osoby, które mogłyby zaangażować się w „40 Dni Dla Życia”, poprzez 1 godzinę modlitwy, a nie mają dostępu do internetu, pomóż im i zgłoś te osoby!

I przekażcie te informację dalej!


Poniżej zamieszczam najczęstsze wątpliwości wraz z odpowiedziami:

1. „Czy mogę włączyć się do akcji jeśli mam adoptowane duchowo dziecko?” – Odpowiedź: Tak. Duchowa Adopcja i 40 Dni Dla Życia to dwie oddzielne Akcje, choć obie służą życiu.

2. “Jak często będę musiała się modlić?” – Odpowiedź: Krucjata przewiduje, że zgłaszasz się na JEDNĄ godzinę modlitwy w ciągu tych 40 dni (czyli w odpowiedzi na zgłoszenie nadejdzie wiadomość o Twoim czasie modlitwy, np. 23 lutego (czwartek) od godz. 15 do 16).

3. “Gdzie należy się modlić? Pod szpitalem, w kościele czy w domu?” –  Odpowiedź: Za pomocą strony jednoczymy się z na tej modlitwie z różnych stron Polski, dlatego niemożliwe jest byśmy modlili się w jednym miejscu. Nie będziemy modlić się pod szpitalami. Najlepszym miejscem jest Kościół lub inne miejsce (np. dom), w którym przez godzinę będziesz mógł/mogła w spokoju oddać się modlitwie.

4. “Jaką modlitwą należy się modlić?” – Odpowiedź: Nie ma narzuconej modlitwy, jednak polecamy Modlitwę Różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. By właśnie przez ręce Najświętszej Mamy Pana Jezusa i przez Miłosierne Serce Pana Jezusa wypraszać łaski w obronie życia poczętego i wszystkich osób, które bezpośrednio narażają niewinne życie, jak i polecając Panu Bogu wszystkich oddanych walce o życie nienarodzonych. Warto również(jeśli jest taka możliwość) swoją godzinę modlitwy spędzać przy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. “Czy jest to akcja Kościoła rzymskokatolickiego?” – Odpowiedź: Tak, modlitwa zrzesza osoby z Kościoła rzymskokatolickiego.

6. „Wysłałam zgłoszenie kilka dni temu, kiedy mogę spodziewać się wiadomości o dniu mojej modlitwy?” – Zgłoszenia są rozpatrywane na bieżąco.

7. „Wysłałam zgłoszenie przed 3 marca, a dotąd nie otrzymałam odpowiedzi” – Odpowiedź: Prawdopodobnie Twój adres e-mail został źle podany (było 19 takich zgłoszeń). Wypełnij formularz ponownie, sprawdzając czy adres został poprawnie wpisany.

8. „Martwię się, że nie otrzymam na czas wiadomości o moim dniu modlitwy” – Odpowiedź: Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Na dzień dzisiejszy, tj. 3 marca wysłano odpowiedzi na zgłoszenia, które zostały wysłane do 3 marca włącznie.

Komentarze
 1. Po Piąte. Jabłońscy pisze:

  Módlmy się…

 2. Ilona pisze:

  Wspaniała Akcja!

 3. Kasia pisze:

  A co jeśli w danej godzinie będę w pracy? Czy mogę poprosić o zmianę godziny?

 4. Maria pisze:

  Piękna akcja.

 5. dadp pisze:

  Kasiu, jeśli otrzymana przez Ciebie godzina będzie kolidować z godzinami pracy, oczywiście ją zmienimy. Pozdrawiam!

 6. Anna pisze:

  Chwala Panu za ta akcje!;-)

 7. Starszy Jerzy pisze:

  Modląc się za poczęte życie, głośmy wszem i wobec, że moje i Twoje życie jest darem Boga,a skoro tak, to wyciągajmy z tego faktu praktyczne wnioski.

 8. Maria pisze:

  Już dostałam powiadomienie o godzinie modlitwy.Będę się modlić napewno. Piękna akcja.Szczęść Boże.

 9. B.Bialkowska pisze:

  Dzięki, o Panie, za ludzi, przez których w ten sposób działasz.

 10. Anna pisze:

  To bardzo wymowne. Kojarzy się z „Czy jedną godzinę nie mogliście czuwać ze Mną?”
  Czy można nie podarować jednej godziny?…

 11. Ewelina pisze:

  Kiedy mogę spodziewać się wyznaczenia godziny modlitwy, jeżeli zgłoszenie wysłałam 4 dni temu?

  • dadp pisze:

   Obecnie wysyłane są odpowiedzi do osób, które zgłosiły się w piątek 17 lutego. Na wszystkie wcześniejsze zgłoszenia wysłano już odpowiedzi. Jeśli nie dostała Pani maila prawdopodobnie jest Pani pośród kilku osób, które błędnie wpisały swój adres e-mail. Proszę ponownie uzupełnić formularz:)

 12. Marek pisze:

  Niech Bóg będzie uwielbiony w tych osobach
  które to propagują.
  MAREK

 13. amelka pisze:

  Wspaniała akcja. Przyłączyłam się, i będę się przyłączać co roku, jeśli będzie jeszcze organizowana. Szkoda, że tak słabo, a w zasadzie wcale nie nagłaśniana w mediach publicznych. Ciekawi mnie, dlaczego….??? Ja zupełnie niechcący natknęłam się na tę stronę.

 14. Renia pisze:

  dzięki za wyznaczenie terminu, już nastawiłam przypomnienie bo o tej porze jeżeli tylko wszystkie dzieci spokojnie śpią to ja też smacznie chrapię, nie lada wyzwanie 😉

 15. Andrzej pisze:

  Akcja wspaniała.Róbmy coś,bo statystyki są porażające

 16. br.Tomasz pisze:

  Kochani, dziś miałem „swoją” godzinę modlitwy za dzieci nienarodzone. Odprawiłem w tym czasie Drogę Krzyżową, ofiarowałem Maryi Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Gdyby była jeszcze taka potrzeba to chętnie podejmę się jeszcze jednej godziny modlitwy. Może być późno wieczorem lub nawet w nocy…

 17. s. Magdalena pisze:

  Moja godzina już minęła, jednakże dalej się modlę za Życie. Charyzmatem mojego Zgromadzenia zakonnego tj. Siostry Antonianki od Chrystusa Króla jest służba życiu, w tym krzewienia działa duchowej adopcji dziecka poczętego. Modląc się w swojej godzinie miałam poczucie uczestnictwa w czymś wielkim. Wspieramy z siostrami modlitwą całe dzieło i organizatorów akcji prosząc o siłę i moc dla nich i całego dzieła.
  z Bogiem
  s. Magdalena

 18. Evelyn. pisze:

  Wspaniała inicjatywa 🙂 Włączam się całym sercem 🙂

 19. Teresa pisze:

  wspaniala akcja,na taka akcje czekalam,przylaczam sie

 20. Henryka Rakowska pisze:

  Henryka pisze:
  27/02/2013 o 20:45

  Wspaniała akcja, włączam się całym sercem. Dziękuję Bogu za Łaskę, że posłużył się moją skromną osobą.

  Odpowiedz

 21. Bożena pisze:

  Dziękuję Bogu ,że w modlitwie mogę ofiarować ŻYCIE narodzone i nienarodzone oraz kobiety -żony – matki ,Z miłością i pokorą będę się modlić w mojej rodzinie.Z Panem Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s