Jan Paweł II o Matkach

Posted: 26/05/2012 in ważne
Tagi:

Ten heroizm dnia codziennego obejmuje milczące, ale niezwykle płodne i wymowne świadectwo ‚tych wszystkich heroicznych matek, które bez reszty poświęcają się swoim rodzinom, które cierpią, wydając dzieci na świat, a potem gotowe są podjąć wszelkie trudy, ponieść wszelkie ofiary, ażeby tym dzieciom przekazać wszystko, co mają w sobie najlepszego’. Spełniając w życiu swoją misję, ‚nie zawsze te heroiczne matki znajdują oparcie w swoim środowisku. Wręcz przeciwnie, modele cywilizacji, często kreowane i propagowane przez środki społecznego przekazu, nie sprzyjają macierzyństwu. W imię postępu i nowoczesności prezentuje się jako przestarzałe takie wartości, jak wierność, czystość, poświęcenie, którymi wyróżniały się i nadal wyróżniają rzesze chrześcijańskich matek i narzeczonych. (…) Dziękujemy wam, heroiczne matki, za waszą miłość niczym nie przezwyciężoną!’ (…)”.
Jan Paweł II Encyklika „Evangelium vitae”, 86

Duchowym Mamom! Życzymy wytrwałości w codziennej modlitwie, otaczania swoich podopiecznych miłością i duchową troską. By Wasza ofiara modlitewna umacniała i rozwijała w Was kobietach, te heroiczną, matczyną miłość. Dzielcie się również swoimi doświadczeniami duchowego macierzyństwa z innymi:)

A może dziś chciałabyś zostać duchową Mamą?:) Zapraszamy: https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/dla-zdecydowanych/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s