Modlitwa Adwentowa – Dzień 1

Posted: 02/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 1 (2 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z niepełnosprawnością umysłową

 

Kacper jest chłopcem z niepełnosprawnością umysłową. Ma 7 lat i rozwija się znacznie wolniej niż jego rówieśnicy. Potrzebuje więcej czasu, aby się czegoś nauczyć, nie jest mu łatwo skoncentrować uwagę na tym o co prosi nauczycielka czy mama. Kacper zmaga się z wieloma problemami życia codziennego: ciężko jest mu porozumiewać się z otoczeniem, nie zawsze rozumie co się wokół niego dzieje. Często też potrzebuje pomocy rodziców przy ubieraniu się, myciu, drobnych porządkach. Nie wie co to jest czas, ani po co są pieniądze, gubi się w liczeniu. Ale jest bardzo wesoły, lubi przebywać z innymi dziećmi, bardzo lubi gotować z mamą. Mama musi tylko podpowiadać, co trzeba po kolei robić. Ostatnim wielkim sukcesem Kacpra jest samodzielne przygotowywanie kanapek do szkoły.

 

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

 Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

 Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

 Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s