Modlitwa Adwentowa – Dzień 2

Posted: 03/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 2 (3 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z autyzmem

Marysia ma autyzm dziecięcy. Patrząc na tę śliczną dziewczynkę odnosi się wrażenie  jakby żyła w swoim własnym świecie, którego do końca nie rozumieją ani rodzice, ani jej rówieśnicy. Marysia ma swoje ulubione miejsca i przedmioty, którymi potrafi zajmować się nawet kilka godzin. Lubi powtarzać niektóre zachowania, np. przez długi czas kręci się wokół własnej osi. Najprawdopodobniej to ją uspokaja. Czasami inne dzieci myślą, że Marysia ich nie lubi lub nie chce się z nimi bawić, bo przecież prawie nie mówi, nie patrzy im w oczy, nie bawi się w naśladowanie ruchów, gestów czy zachowań dorosłych. Marysia zadziwia ich jednak, bo potrafi bardzo szybko liczyć, doskonale układa puzzle, układa przedmioty
w logicznych ciągach, co wspaniale wykorzystuje w czasie układania zabawek w swoim pokoju.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s