Modlitwa Adwentowa – Dzień 4

Posted: 05/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 4 (5 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Cri du Chat

 

Choroba genetyczna Oliwki nazywana jest inaczej „zespołem kociego krzyku”, ponieważ płacz dziecka jest podobny do miauczenia kota. Krtań Oliwki ma nieprawidłową budowę, co utrudnia jej oddychanie, ssanie, a także jedzenie. Oliwka ma problemy z poruszaniem się, cierpi też z powodu padaczki, rozwija się wolniej niż jej rówieśnicy. Oliwia wyróżnia się wśród innych dzieci z powodu wyglądu: ma małą główkę, owalną twarz, odstające, nisko osadzone uszy; jej oczka są szeroko rozstawione, a nosek bardzo krótki. Tak jak inne dzieci lubi bawić się i śmiać, ogromną radość sprawia jej budowanie, wraz z tatą, wieży
z drewnianych klocków…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

 Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

 Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s