Modlitwa Adwentowa – Dzień 6

Posted: 07/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 6 (7 grudnia) – Modlitwa za dzieci z zespołem kruchego chromosomu X

 

U Adasia zdiagnozowano zespół kruchego chromosomu X. Wygląd Adasia jest dość charakterystyczny, ma długą i wąską twarz, duże uszy, już teraz jest o wiele niższy niż chłopcy w jego wieku, a według lekarzy niewiele jeszcze urośnie. Jego zachowania sprawiają, że ludzie „dziwnie” na niego patrzą, często macha rączkami bez potrzeby, wycofuje się tak jakby się czegoś bał, nie odczuwa tak samo jak pozostałe dzieci, gryzie swoje nadgarstki, co powoduje, że nieustannie widoczne są na nich zgrubienia… Tak jak większość dzieci z chorobami wrodzonymi rozwija się znacznie wolniej niż zdrowe dziecko, wymaga więcej uwagi i troski. Jest jednak bardzo pogodnym chłopcem i uwielbia wyścigi samochodowe.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

 Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

 Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

 Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s