Modlitwa Adwentowa – Dzień 9

Posted: 09/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 9 (10 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Retta

 

Hania urodziła się z zespołem Retta. Choroba ta występuje jedynie u dziewczynek. Gdy była malutka rozwijała się normalnie, ale potem choroba zaczęła się rozwijać, co spowodowało spowolnienie niektórych czynności. Jej rączki nie są w pełni sprawne, czasami porusza nimi w dziwny sposób, często klaska, wkłada rączki do buzi, ma skrzywiony kręgosłup, trudności z chodzeniem i poruszaniem się. Problemy są również z oddychaniem, oprócz tego jest bardzo niziutka jak na swój wiek. Rzadko patrzy w oczy, chyba boi się obcych ludzi. Cierpi też na ataki padaczki i upośledzenie umysłowe. Wnosi wiele miłości w swoją rodzinę, choć walka o każdy jej sukces jest wielkim trudem dla rodziców i rodzeństwa…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s