Modlitwa Adwentowa – Dzień 10

Posted: 10/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 10 (11 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z płodowym zespołem alkoholowym (FAS)

Gdy mama Pawełka była w ciąży nadużywała alkoholu, a po narodzinach synka nie zajmowała się nim. Dlatego Pawełek wychowuje się w domu dziecka. Tutaj są panie, które się nim opiekują. Pawełek ma małą główkę, cienką górną wargę, krótki nos. Alkohol sprawił, że jego mózg nie jest w pełni rozwinięty, przestał rosnąć jeszcze, gdy chłopiec był w brzuszku mamy. Prawdopodobnie jego myślenie, zdolności do nauki i koncentracji uwagi nie będą na takim poziomie jak u rówieśników. Zachowanie Pawełka często jest niewłaściwe do sytuacji, a tym samym niezrozumiałe dla innych dzieci. Pawełek uwielbia tulić się do pań wychowawczyń, a w nocy gdy zostaje sam wtula się w swoje pluszaki, z którymi się nie rozstaje…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s