Modlitwa Adwentowa – Dzień 11

Posted: 11/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 11 (12 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z mózgowym porażeniem dziecięcym

W czasie porodu Basi wystąpiły komplikacje, które spowodowały uszkodzenie mózgu. Dlatego Basia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jej rodzice starają się otoczyć córkę jak najlepszą opieką, wciąż poszukują informacji o mózgowym porażeniu dziecięcym, czytają sporo literatury na ten temat, słuchają zaleceń lekarzy i psychologów. Basia nie może chodzić o własnych siłach, jej rączki i nóżki są niesprawne, dłonie ma zdeformowane i przykurczone. Nie może sama jeść, ale współpracuje z opiekunem podczas karmienia, pije sama przez słomkę. Wprawdzie nie może sama nic wziąć do rączki, więc prawdopodobnie nigdy nie będzie chodziła do szkoły publicznej, ale ma koleżanki z osiedla. Dzieci lubią do niej przychodzić. Mówią, że jest pogodna i że tak pięknie szeroko się uśmiecha, gdy ktoś spędza z nią czas. Choć inne dzieci w jej wieku już chodzą i mówią, jej rodzice mają nadzieję, że Basia rozwija się w swoim własnym tempie i kiedyś zacznie mówić – jeśli nie pełnymi zdaniami, to chociaż pojedyncze wyrazy. Basia musi być poddawana ciągłej rehabilitacji, codziennie rodzice chodzą z nią do specjalnego ośrodka, a potem powtarzają ćwiczenia w domu. Rodzice są przekonani, że z biegiem czasu rehabilitacja przyniesie oczekiwane efekty, już widać pierwsze drobne sukcesy…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s