Modlitwa Adwentowa – Dzień 14

Posted: 14/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 14 (15 grudnia) – Modlitwa
za dzieci jąkające się

Franek cierpi na tak zwane rozszczepienie podniebienia. Bardzo długo nie mówił, rodzice martwili się tym okropnie, chodzili z nim do specjalistów, na zajęcia logopedyczne. Franek powoli zaczyna mówić, ale jego mowa nie jest płynna, jąka się, powtarza te same głoski. Chłopiec bardzo się tego wstydzi, szczególnie jeśli chodzi o kontakty z kolegami w swoim wieku, gdy bawi się z dziećmi woli się nie odzywać, boi się niezrozumienia, wyśmiania. Jest bardzo nieufny w stosunku do innych, boi się obcych ludzi. W szkole też niezbyt dobrze mu idzie, ma problemy z nauką pisania, najgorszym zadaniem dla niego jest czytanie na głos. Na szczęście ma wyrozumiałą nauczycielkę, która rozumie jego problemy, a jednocześnie troszczy się o to, aby Franek w klasie czuł się akceptowany i bezpieczny.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s