Modlitwa Adwentowa – Dzień 15

Posted: 15/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 15 (16 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z niepełnosprawnością słuchową

Magda ma problemy ze słyszeniem już od urodzenia. Jednak dzięki trafnej diagnozie już jako malutkie dziecko mogła przejść operację, która dała rodzicom nadzieję, że mała Madzia będzie słyszeć. Jej słuch nie jest w pełni sprawny, gdy nie ma aparatu słyszy bardzo niewiele, jednak gdy go zakłada słyszy co ludzie do niej mówią. Madzia miała duże problemy z mówieniem, późno zaczęła wydawać jakiekolwiek dźwięki, jednak dzisiaj dzięki odpowiedniej pomocy może uczyć się mówić, ćwiczy nawet czytanie i bardzo to lubi. Czasami zdarza się, że ktoś kto nie zna Madzi denerwuje się, gdy prosi o powtórzenie tego samego trzeci raz, jednak Madzia jest bardzo spokojna i opanowana, nie wstydzi się swoich niedomagań w mowie, bo ma świadomość, że musi nauczyć się komunikować w różnych sytuacjach.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s