Modlitwa Adwentowa – Dzień 18

Posted: 18/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 18 (19 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Cornelii de Lange

Piotruś nie jest w pełni sprawny intelektualnie, jego rozwój umysłowy przebiega znacznie wolniej niż u jego rówieśników. Oprócz tego ma bardzo niski wzrost, czasami dla żartów dzieci przezywają go „mały” lub „karzeł”, jest mu wtedy przykro, nie rozumie dlaczego jest taki mały, dlaczego nie rośnie tak szybko jak jego koledzy. Ma małe dłonie i stopy, krótką głowę. Cierpi też na wadę serca, co nie pozwala mu na szybkie bieganie i szaleństwa z rodzeństwem. Mimo tego jest bardzo dzielny, chętnie pomaga tacie przy drobnych naprawach, cierpliwie podaje narzędzia i świeci latarką. Czasem rodzice się śmieją, że dzień bez zepsutej rzeczy w domu, to smutny dzień dla Piotrusia.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s