Modlitwa Adwentowa – Dzień 19

Posted: 19/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 19 (20 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Edwardsa

Gdy Julka się urodziła była bardzo drobniutka, jej waga była tak niska, że nie mieściła się w normie. Zdiagnozowano u niej Zespół Edwardsa. Rodzice byli przygotowani przez lekarzy na śmierć Julki, która mogła nastąpić w każdym momencie, bowiem jej stan był bardzo ciężki. Julka ma małą główkę, nisko osadzone uszy, nadmiar skóry na szyi. Oprócz tego, że różni się wyglądem od innych dzieci, ma jeszcze wadę serca i wrodzone nieprawidłowości w budowie nerek. Rozwój umysłowy Julki nie przebiega prawidłowo, rozwija się o wiele wolniej niż dziewczynki w jej wieku. Rodzice walczą o każdy jej dzień życia. Dla nich Julka ubrana w różowe śpiochy jest ukochaną królewną dla której zrobią wszystko. Obecnie Julka jest pod opieką domowego hospicjum. Dzięki temu zarówno lekarze, jak i pielęgniarki przyjeżdżają do niej do domu.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s