Modlitwa Adwentowa – Dzień 20

Posted: 20/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 20 (21 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Kabuki

Damian cierpi na rzadko spotykaną  i trudną do zdiagnozowania chorobę – zespół Kabuki. Damian ma charakterystyczny wygląd: małą głowę, bardzo wygięty łuk brwiowy, nosek jest spłaszczony na końcu, duże uszy. Oprócz tego ma zeza, ale nosi okulary, które pozwalają go korygować. Jego kręgosłup jest skrzywiony. Serduszko Damiana też nie pracuje tak jak powinno. Damian jest nie w pełni sprawny intelektualnie, uczy się wolniej niż jego rówieśnicy, ale ma specjalnie przystosowany do swoich potrzeb program nauczania. Cieszy się, że może chodzić do szkoły integracyjnej razem z innymi dziećmi. Na przerwach bawi się z kolegami, a najczęściej to pałaszuje swoje ulubione banany.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s