Modlitwa Adwentowa – Dzień 21

Posted: 21/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_Adwent

Dzień 21 (22 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z mukowiscydozą

Weronika cierpi na mukowiscydozę, która jest wrodzoną, genetyczną chorobą. Bardzo często kaszle, choruje wciąż na zapalenie płuc, już nawet nie pamięta ile razy była z tego powodu w szpitalu. Zawsze cieszy się jednak kiedy wraca do domu, nawet pomimo tego, że w szpitalu ma „ciocie” pielęgniarki, które bardzo lubi i które się nią opiekują za każdym razem, gdy tam trafia. Często przychodzi też na inhalacje, bo to pomaga jej mniej kaszleć. Weronika cieszy się, gdy może pójść do szkoły, spotkać się z koleżankami, jednak częściej nauczyciele przychodzą do niej i pomagają jej w nauce, by nie miała zbyt dużych zaległości.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz
i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s