Modlitwa Adwentowa – Dzień 22

Posted: 22/12/2012 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_DAD_AdwentDzień 22 (23 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z zespołem Wolfa-Hirschhorna

Waga Weroniki tuż po porodzie była bardzo niska. Werka, bo tak mówią na nią rodzice, ma małą głowę, jej mięśnie nie są zbyt silne, szybko się męczy, nie umie mocno uchwycić przedmiotu, jej uszy też są nieco zdeformowane, oczy skośne i szeroko rozstawione, wysokie czoło. Można powiedzieć, że twarz Werki ma nienaturalne rysy i przypomina grecki hełm. Kiedy mama była z nią w ciąży, okazało się, że dziecko nie rozwijało się prawidłowo i nie było pewności czy przeżyje. Choć Weronika nie rozwija się w takim tempie jak jej rówieśnicy, to jest prawdziwym cudem dla swoich rodziców.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s