Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 1

Posted: 01/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 01Dzień 1 – Modlitwa za dzieci z chorobą syropu klonowego

W szósty tygodniu po narodzinach zdiagnozowano u Ani chorobę syropu klonowego. Dziewczynka bardzo szybko traciła na wadze. Nie chciała jeść mleka, pojawiło się napięcie mięśniowe. „Słodko brzmiąca” choroba zatruwa organizm dziewczynki. Ania nie może jeść tak jak inne dzieci, bo jedzenie wywołuje mdłości i wymioty. Był czas, że w ogóle nie jadła. Teraz mama szykuje zupki warzywne i zmiksowane wstrzykuje jej bezpośrednio do brzuszka. Każda infekcja, nawet zwykły katar, jest dla niej niebezpieczny, powoduje kolejne opóźnienie rozwoju ruchowego. Mimo to Ania jest pogodna i uśmiechnięta, choć jej oczka zezują, a nóżki podczas chodzenia stawiane są krzywo.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s