Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 5

Posted: 05/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 05Dzień 5 (5 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z atopowym zapaleniem skóry i alergią

Marysia urodziła się zdrowa. W trzecim miesiącu życia wykryto atopowe zapalenie skóry i szereg alergii pokarmowych i wziewnych. Od dwóch lat nie przespała spokojnie ani jednej nocy. Zasypia z bólem, ból budzi ją w nocy. Jej skóra jest jak z papieru. Poszczególne warstwy odrywają się, tworząc niegojące się rany. Swędzenie staje się nie do zniesienia, zwłaszcza, iż nie można wyjaśnić tak małej dziewczynce, że nawet gdy swędzi, to drapanie tylko pogorszy sprawę. Żadne leki przeciwświądowe ani uspokajające nie pomagają. A Marysia widzi, że jest inna, że dzieci nie chcą się z nią bawić, patrząc na sączące się rany na jej buzi. Dla nich jest brzydka, więc jej nie akceptują. Przez to cierpi, także psychicznie. Mama wszelkimi sposobami pomaga ulżyć córeczce, jednocześnie wierząc w cud, który sprawi, że Marysia pozbędzie się choroby i uwierzy, że piękno jest wewnątrz a nie na zewnątrz człowieka.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s