Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 6

Posted: 06/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 06Dzień 6 (6 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z rdzeniowym zanikiem mięśni

Emilka od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna. Rodzice bezsilnie patrzą, jak ich córeczka powoli traci władzę nad swoim malutkim ciałkiem. Nie może jeść, karmiona jest przez rurkę zamocowaną w żołądku, nie potrafi samodzielnie utrzymać główki, nie może się nawet uśmiechnąć. Oddycha przy pomocy respiratora. Potrafi jeszcze poruszać stópkami i dwoma paluszkami u rączki. Dla rodziców jest całym światem. Walczą oni o każdą chwilę jej życia.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s