Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 7

Posted: 07/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 07Dzień 7 (7 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z mózgowym porażeniem dziecięcym

Piotruś ma 4 latka. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce w postaci spastycznej, czterokończynowej. Dodatkowo nie mówi, ma padaczkę i oczopląs. Jednak jest bardzo mądrym chłopczykiem, cierpliwym i pogodnym. Ciągle zadziwia wszystkich swoim zachowaniem, determinacją i cierpliwością w osiąganiu kolejnych umiejętności. Ujmuje też cieszyć się szczerą radością jak już je osiągnie. Choć jego życie to codzienna intensywna rehabilitacja, wyznaczająca mu rytm dnia i zostawiająca niewiele czasu na rzecz najbardziej naturalną w jego wieku – zabawę, rzadko skarży się, że jest mu źle. Marzy, by kiedyś pójść na własnych nóżkach wszędzie tam, gdzie do tej pory podążały tylko oczy.

 Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s