Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 9

Posted: 09/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 09Dzień 9 (9 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z karłowatością

Kamil jest pierwszym i jedynym dzieckiem w swojej rodzinie. „Oczkiem w głowie” mamy i taty.  Już nie wspominając o babciach, które nie wyobrażają sobie życia bez jego „małej” osoby. Choć ma już 10 lat, to nie jest tak duży jak jego koledzy. Urodził się z niedoborem hormonu wzrostu, chociaż przez pierwsze 3 lata rozwijał się tak jak wszystkie dzieci. Potem przestał rosnąć.. Ma małe i krótkie dłonie, jego policzki są okrągłe, nosek krótki, a twarz podobna do lalki. Choć nie jest bardzo wysoki, to prawdziwy z niego łasuch. Zawsze czeka, aż babcia Wandzia upiecze jego ulubione ciasteczka z dżemem malinowym. Natomiast babcia Stenia to mistrzyni w robieniu najpyszniejszych na świcie pączków. A „mały” Kamil jest ich prawdziwym fanem i oddanym towarzyszem w kuchennych rewolucjach.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s