Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 11

Posted: 11/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 11Dzień 11 (11 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z mukowiscydozą

Piotruś sam mówi, że choruje na dziwną i długą chorobę, której nazwy nie może zapamiętać. „Poczekajcie muszę iść do mamy. Mamo! Jak się nazywa to co mnie tak męczy?” – pyta sześciolatek. Mama odpowiada: „Mukowiscydoza”. Piotruś często kaszle, już nie raz był w szpitalu, bo jak sam mówi „zapaliły mu się płuca”. Ale nie było tak źle, bo na oddziale ma swoje ulubione ciocie, które się nim zajmują, przynoszą kolorowe zabawki i zmieniają pościel na taką pachnącą… Rodzice Piotrusia nigdy się nie poddają, codziennie robią mu inhalację, klepią po pleckach i łaskoczą tak, żeby mały zaczął się śmiać i kaszleć, bo dzięki temu pozbywa się zbędnego śluzu z organizmu. Raz w miesiącu spotykają się z innymi rodzicami i ich dziećmi po to, żeby opowiedzieć sobie o różnych nowinkach z życia ich „mukolinków”, bo tak pieszczotliwie nazywają swoje dzieci.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s