Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 12

Posted: 12/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 12Dzień 12 (12 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z domów dziecka

Franek i jego młodsza siostra Małgosia wychowują się w Domu Dziecka. Są tam też inne dzieci, z którymi można się bawić i budować zamki z klocków. W Domu Dziecka jest ciepło, zawsze można się najeść do syta i popsocić z kolegami, a w domu rodzinnym nie zawsze tak było… Franek ciągle pamięta jak chodził z mamą do baru, gdzie można było grać na automatach, albo jak rodzice w domu wkładali biały brokat do nosa… Franek chodzi do przedszkola, a Małgosia jest jeszcze mała więc zostaje z panią. Po południu już wszyscy bawią się razem, starsi chłopcy grają w gry planszowe, inni rysują i lepią coś z plasteliny, a maluchy wyrzucają z koszów wszystkie zabawki w poszukiwaniu ulubionych skarbów. Niedawno byli z panią na teatrzyku w mieście, gdzie było dużo innych dzieci. Niebawem też idą do kina, na bajkę o Mikołaju.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s