Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 13

Posted: 13/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 13Dzień 13 (13 grudnia) – Modlitwa za matki, które pomimo trudności zdecydowały się urodzić dziecko

Pani Karolina jest dwudziestodwuletnią kobietą, która ma już dwuletniego syna Michałka. W dużej mierze wychowuje go sama, bo mąż wyjechał za granicę, aby coś zarobić. Nie planowali kolejnego dziecka, ale dwa tygodnie temu przyszła na świat mała Karolinka. Pani Karolina dała córce swoje imię, bo podjęła decyzję, że odda ją do adopcji, by jacyś dobrzy ludzie się nią zajęli. Mała Karolinka, jak mówi jej mama, będzie mogła mieć wtedy najpiękniejsze lalki i ciągle nowe, kolorowe sukieneczki. Pani Karolina przyszła odwiedzić córkę w Domu Dziecka, gdzie mała trafiła ze szpitala. Długo trzymała córkę w ramionach, widziała jaka mała jest spokojna i leciutko się uśmiecha, gdy mama ją przytula. Postanowiła, że nie może jej oddać. Znaleźli się dobrzy ludzie, którzy zaoferowali pomoc pani Karolinie. Jedni dali ubranka, inni wózek… Wszystko używane, ale to nie jest istotne. Ważne, że mała Karolinka już jutro będzie w domu. Braciszek Michaś nie może się doczekać na siostrę. Już kilkakrotnie pytał mamy, kiedy ją przywiezie.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s