Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 16

Posted: 16/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 16Dzień 16 (16 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z niedoczynnością tarczycy

Choroba Pawełka ujawniła się dopiero po urodzeniu. Chłopiec musiał zostać dłużej w szpitalu, co bardzo zmartwiło jego rodzeństwo Adaś i Marcelinka już kilka tygodni czekają w domu na niego, odwiedzają jego pokoik i wciąż pytają taty, kiedy Pawełek w końcu będzie w domu. Chłopiec miał żółtaczkę, która się przedłużała i lekarze nie mogli od razu wypuścić go do domu. Maleństwo bardzo dużo śpi, nawet teraz gdy ma już kilka miesięcy, nie je tak często jak inne dzieci i ma problemy z wypróżnianiem, co niejednokrotnie jest próbą bólu i cierpienia zarówno dla dzieciątka jak też i dla jego rodziców. Mama zauważyła, że Pawełek płacze inaczej niż jego rodzeństwo. Jego płacz wydaje się być zachrypnięty. Rodzina miała jednak wiele szczęścia, gdyż na swojej drodze spotkali lekarzy z prawdziwego powołania, którzy nie odpuścili, zanim nie stwierdzili choroby dziecka – Pawełek ma niedoczynność tarczycy. Dzięki wczesnej diagnozie Pawełek jest objęty kompleksowym leczeniem, a przede wszystkim miłością, która wszystko może, wszystko przetrzyma…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s