Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 18

Posted: 18/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 18Dzień 18 (18 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z dystrofią mięśni

Julka choruje na dystrofię mięśni. Dziewczynka nigdy nie chodziła, opadają jej powieki, ma ograniczony zakres ruchów, często się przewraca, czasami ciężko jest jej oddychać i przełykać, jej serduszko czasem przyśpiesza, a potem nagle zwalnia. Jednak Julka to pogodne dziecko, jest księżniczką tatusia. Uwielbia chodzić z nim na spacery. Lubi gdy tata chowa ją w swoich ramionach, gdy razem oglądają bajki, a potem śpiewają piosenki wspólnie z ich bohaterami. Z mamą uwielbia malować lub patrzeć jak mama wyczarowuje na płótnie nowe bajkowe krajobrazy, Julka wyobraża sobie wtedy, że jest gdzieś w odległym kraju, gdzie zawsze świeci słońce…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s