Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 19

Posted: 19/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 19Dzień 19 (19 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z anemią sierpowatą

Adaś zaczął chorować gdy był jeszcze bardzo malutki. Zaczęło się od tego, że wciąż bolał go brzuszek, miał wysoką gorączkę, puchły mu rączki i nóżki. Potem przeszedł groźne zakażenie organizmu, miał zapalenie stawów. Jego buzia zawsze jest biała jak śnieg, a ciało szybko się męczy. Męczą go różne bóle, wobec których nawet lekarze są bezradni. W końcu postawiono diagnozę: Adaś ma anemię sierpowatą. To poważna choroba – przynajmniej wszyscy tak mówią. Ale mama i tata cieszą się każdą chwilą, a Adaś razem z nimi. Chłopiec lubi budować z tatą najwyższe wieże świata, bądź wychodzić na spacery, albo lepić bałwana. Jest tyle rzeczy, które można i trzeba lubić…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s