Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 21

Posted: 21/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 21Dzień 21 (21 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z niepełnosprawnością narządu ruchu

Bliźniaczki – Kasia i Zuzia urodziły się jako wcześniaki. Obie mają bardzo chore nóżki. Cierpią na tzw. martwicę głów kości udowej. Oznacza to, że główka kości wchodzącej do panewki jest uszkodzona i w każdej chwili może z tej panewki wyskoczyć. W dalszej lub bliższej przyszłości (tego na razie nie wie nikt) będzie potrzebna wymiana stawów biodrowych na sztuczne. Zosia ma krótszą nóżkę, poza tym prawie nic nie widzi na prawe oczko i dodatkowo ma wadę serca. Dziewczynka ma również guzka na tarczycy i kamienie w pęcherzyku żółciowym. Gosia jest po operacji serca. Poza tym musiała przejść jeszcze jedną operację, gdyż potrzebne było usunięcie narośli którą miała na plecach. Obie dziewczynki chorują na astmę. Najtrudniej jest jednak z nogami. Dziewczynki chodzą, chociaż nogi są niezgrabne i koślawe – to nieistotne, najgorsze jest to, że bardzo bolą. Mama codziennie masuje im te nóżki, smaruje maściami, okręca pieluchami tetrowymi i ćwiczy. Pozornie dziewczynki wyglądają normalnie, ale tak naprawdę są bardzo, bardzo doświadczane cierpieniem.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s