Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 22

Posted: 22/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 22Dzień 22 (22 grudnia) – Modlitwa za dzieci
będące ofiarami przemocy w rodzinie

Z dzieciństwa Kasia dobrze pamięta kłótnie rodziców. Kiedy tata wracał do domu pod pływem alkoholu kończył się dobry nastrój i wiadomo było jak będzie wyglądał wieczór: złość, wyzwiska, przekleństwa, groźby, zastraszanie… Kiedy robiło się już bardzo źle, Kasia zaczynała płakać i żeby chronić mamę wołała do siebie właśnie tatę. Mówiła mu, że się boi. Tata zostawał więc gdzieś tam w pokoju, by dziecko przestało się bać i zasnęło. Kasia jednak nie spała, bo nadal bała się swojego taty. On natomiast zasypiał jak gdyby nigdy nic… Kasia pamięta jeszcze, jak kiedyś ręce taty zacisnęły się na szyi mamy, a mama straciła na chwile przytomność. Na szczęście odzyskała ją i razem z dziećmi uciekła do swojej mamy – do babci. A u babci choć ciasno to jednak było spokojnie i serdecznie. Kasia niczego się wtedy nie bała. Kiedy jednak tata pojawił się, by przeprosić mamę, dziewczynka znów poczuła lęk…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s