Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 23

Posted: 23/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 23Dzień 23 (23 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z wrodzonymi wadami serca

W drugim miesiącu życia Sonia z wysoka temperaturą trafiła na pogotowie. Po całej serii badań i testów, łącznie z pobraniem płynu z kręgosłupa, zdiagnozowano wirusowe zapalenie opon mózgowych. Jednakże ze względu na niepokojący szmer w sercu pozostawiono ją pod okiem kardiologa na obserwacji w szpitalu. Lekarz określił ów szmer jako „dziurkę w sercu”, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej (ASD). Wielkość otworu pomiędzy komorami daje Soni jedynie 30% szans na samoistne zamkniecie. Ponadto krew, która w nadmiarze przepływa z lewej do prawej komory powoduje, że cała prawa część serduszka jest powiększona. Dziewczynka po wszystkim co już przeszła, reaguje panicznym lękiem na wszelkie wykonywane na Niej badania. Co 6 miesięcy „odwiedza” kardiologa i prosi go, żeby nie było już „pik”(kłucia). Podczas ostatniej wizyty lekarz powiedział, że mogą spróbować dostać sie do serduszka przez żyłę. Druga opcja to zwykłe cięcie chirurgiczne. Strach o niedaleką przyszłość paraliżuje rodziców, którzy chcą uchronić dziecko przed bólem i cierpieniem. Każdy ból brzuszka Sonii sprawia, że rodzice wstrzymują oddech i zamartwiają się czy to brzuszek czy problem z serduszkiem?

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Komentarze
  1. Niezwykle przydatny tekst, polecam ludziom

  2. Dallas drzwi pisze:

    Każdy spośród nas zetknął się z problemem, zalecam zapoznanie się z punktem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s