Modlitwa Adwentowa 2013 – Dzień 24

Posted: 24/12/2013 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

dzień 24Dzień 24 (24 grudnia) – Modlitwa za dzieci
z opóźnionym rozwojem intelektualnym

Hania ma dziewięć lat. Jest miłą i pogodną dziewczynką. Bardzo lubi rysować – tak jak większość dziewczynek w jej wieku. Jednak Hania rożni się od swoich koleżanek. Jest dzieckiem z opóźnionym rozwojem intelektualnym. Pomimo tego, że ma dziewięć lat, zachowuje się jak dziewczynka sześcioletnia. Hania będzie rosła, jak każde dziecko, ale nigdy nie będzie się rozwijała tak jak jej rówieśnicy. Nie zrozumie i nie nauczy się wielu rzeczy… Mama Hani długo nie mogła pogodzić się z „innością” córeczki. Jednak teraz cieszy się z każdego, nawet małego osiągnięcia Hani, bo wie że dla niej to wielki sukces.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s