Dzień 1 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 30/11/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

plakat_dad_adwent1

Dzień 1 (30 listopada)
Modlitwa za dzieci z rodzin z problemem alkoholowym

Henio i Rysio – bliźniacy mają po 5 lat. Od 6 miesięcy są w Domu Dziecka. Już nie płaczą, czasem tylko opiekunowie znajdują ich jak śpią przytuleni, obejmując się w jednym łóżku. Henio i Rysio boją się ciągle nocy, kiedy pijani rodzice urządzali nocne burdy. Kiedy bez powodu byli bici, kiedy byli głodni. Do Domu Dziecka trafili po tym ,jak mamy i taty nie było przez 2 dni. To sąsiadka znalazła ich głodnych i płaczących. Teraz są tutaj .Już nie są głodni, nikt ich nie bije, ale tęsknią. Mimo przykrych wspomnień czekają na mamę, tylko że mama nie przychodzi. Jakaś obca „ciocia” odwiedzając inne dzieci przynosi im czasem słodycze, wtedy pojawia się uśmiech. Małe poranione serca, oczekują miłości…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s