Dzień 2 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 01/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 2 (1 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za dzieci z rodzin zmagających się
z nieuleczalną chorobą

Franek jest zdrowym pięcioletnim przedszkolakiem. Mieszka z rodzicami i siostrzyczką w domu z ogródkiem. Czego  więcej może chcieć mały chłopiec aby cieszyć się dzieciństwem? Jednak Franek jest smutny a ostatnio coraz częściej niezadowolony i marudny. Jego siostrzyczka jest nieuleczalnie chora. Rodzice, choć bardzo kochają oboje swoich dzieci, znaczną część uwagi  poświęcają córce. Franek czuje się odrzucony  i niekochany. W swoim pięcioletnim sercu czuje, że rodzice już go nie chcą, że Tata nie ma już czasu z nim się bawić a Mama wciąż mówi „idź do swojego pokoju”… Tak bardzo chciałby, by Tato znów zabrał go na męską wyprawę do parku…

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s