Dzień 7 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 06/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 7 (6 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za dzieci chorujące w wyniku wrodzonych 
zakażeń

Piotruś urodził się z wrodzonym zakażeniem wirusem cytomegalii. Długo walczył z infekcją i mimo leczenia wciąż coś było nie tak. Nie reagował na dźwięki, nawet na krzyk. Okazało się, że ma głęboki niedosłuch i porażenie dziecięce. Rodzice nie poddali się rozpaczy tylko od początku walczyli, by Piotruś mógł ich usłyszeć, nauczyć się mówić. Jakaż była niesamowita radość, gdy wreszcie po założeniu aparatu, usłyszeli długo wyczekiwane słowa: „mama”, „tata”. Piotruś jest bardzo pogodnym i aktywnym dzieckiem. Gdy mama zakłada mu aparaty od razu buzia otwiera się do mówienia, ucho do słuchania, patrzy na jej usta i próbuje powtarzać. Ma jeszcze problem z wypowiedzeniem tego co chciałby przekazać, ale wciąż próbuje, nie poddaje się. Bez aparatów nie jest w stanie porozumieć się z innymi, jest tylko cisza. Mając również porażenie dziecięce musi dużo ćwiczyć i do tego aparat słuchowy też jest niezbędny. Życie Piotrusia to ciągła walka ale i ogromna radość i łzy wzruszenia z każdego maleńkiego kroczku naprzód. Dla mamy jest on najwspanialszym prezentem od życia.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s