Dzień 8 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 07/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 8 (7 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za dzieci z zespołem Phelan-McDermid

Kubuś jest wyjątkowy, choć wcale o takiej wyjątkowości nie marzył. Został naznaczony chorobą, na którą cierpi na świecie ledwie może 600 osób. Zespół Phelan-McDermid  ma objawy podobne do autyzmu – brak mowy, agresja, słaby kontakt wzrokowy i ciągły niepokój. Kuba często rwie sobie włosy, gryzie, szczypie, niewiele śpi w nocy, chociaż cały dzień jest pełen energii. Wada genetyczna wpływa też na jego wygląd – długie rzęsy, gęste brwi, duże odstające uszy, duże miękkie dłonie, szeroką nasadę nosa i spiczastą brodę. Wszystkie osoby z tą chorobą wyglądają jak rodzeństwo. Ponieważ jest to bardzo rzadka choroba, nie wiadomo jak ją leczyć, jedynie przez rehabilitację można złagodzić jej skutki – zlikwidować napięcie mięśniowe, zmniejszyć napady agresji oraz wywołać mowę.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s