Dzień 11 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 10/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:
Dzień 11 (10 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za 
dzieci przedwcześnie urodzone 
Życie Mai jest cudem, przez rok walczyła o nie. Urodziła się w 23 tygodniu ciąży, miała zaledwie 680 gramów. Lekarzom trudno było utrzymać przy życiu taką kruszynkę. Chociaż udało się, to walka trwała długo. Przedwczesny poród pozostawił konsekwencje. Maja nauczyła się chodzić dopiero w 4. roku życia, a by wyraźnie mówić potrzeba było jeszcze kilku kolejnych lat wytężonej pracy z lekarzami i rodzicami. Jednak dziewczynka nadal ma bardzo ograniczony kontakt ze światem, który jest dla niej czarno – biały. Czarny, bo nic nie widzi – biały, ponieważ rodzice, rodzeństwo dają jej wiele wsparcia. Dla niej każdy dzień jest wyzwaniem. To co dla nas jest przyjemnością – spacer, zabawa, rozmowa, dla Mai jest wielkim wysiłkiem. Na szczęście rodzina trzyma się razem i stara się sprostać wyzwaniu rzuconemu przez los.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s