Dzień 16 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 15/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 16 (15 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za wcześniaki

Marysia była drugim wyczekiwanym dzieckiem. Przyszła na świat jednak trochę za wcześnie, bo już w 6. miesiącu ciąży. Poród przebiegł siłami natury, ale uzyskała tylko 1 punkt w skali Apgar – za bicie serca. Zaraz po porodzie została ochrzczona. Wszyscy myśleli, że nie ma przed sobą długiego życia. Mama ze łzami w oczach dała jej na imię Maria. Wiedziała, że tylko Matka Boża może wyprosić dla niej dar życia. I tak się stało. W czwartej dobie po urodzeniu Marysia przestała oddychać. Reanimowano ją kilkanaście godzin. W końcu pielęgniarki straciły nadzieję i postanowiły pozwolić jej spokojnie umrzeć. Już wychodziły z pokoju, kiedy jedna powiedziała do drugiej, żeby spróbować jeszcze raz. Jeden impuls i „wróciła do życia”. Dziś Marysia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, ale w zasadzie nie wiadomo, czy to skutek niedotlenienia, wylewu czy niedorozwoju mózgu w okresie płodowym. Bez względu na to wie, że miała żyć, bo taki był i jest Boży plan względem niej.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz
i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s