Dzień 17 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 16/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 17 (16 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za 
dzieci pokrzywdzone przez rodziców

Dzieci odrzucone, zaniedbane, pozostawione. Zdarza się, że one same zgłaszają się po pomoc, bo w domu rodzinnym jest źle. Poranione, w domu doświadczyły tylko tego co najgorsze, pijaństwa, przemocy, brudu, głodu. Są takie, które nigdy nie były przytulone. Teraz może są w placówce, w rodzinie zastępczej a może już dorosłe. Może już nie czują głodu i mają zaspokojone podstawowe potrzeby, pozostały jednak rany, trudne wspomnienia i przyszłość, z którą mogą sobie nie poradzić. Dorosłe nie umieją stworzyć stałego związku, dobrej rodziny, popełniają błędy swoich rodziców. Prosimy Cię Boże w intencji tych dzieci. Daj łaskę wiary ponad wszystko. Spraw Boże, by potrafiły zaufać. Matko Pięknej Miłości wypraszaj u Ojca miłość dla tych dzieci.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz
i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s