Dzień 18 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 17/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

 

Dzień 18 (17 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za 
dzieci z wadą serca i niebezpieczeństwem aborcji

11 lat temu przeszedł na świat nasz synek. W drugiej dobie życia okazało się, że mimo zdobycia 10 punktów w skali Apgar – Piotruś jest bardzo chorym dzieckiem. Diagnoza brzmiała: wrodzona wada serca pod postacią Tetralogii Falota. – „…ale proszę nie płakać, u nas z powodzeniem operuje się tę wadę”-zapewniała pani doktor. 24 listopada 2004 roku(niedawno minęła 10. rocznica)odbywa się siedmiogodzinna operacja na otwartym sercu. Zgodnie z zapowiedzią pani neonatolog – wszczepienie zastawki, przyszycie łaty, przesunięcie i poszerzenie aorty oraz przecięcie i splikowanie uchyłka, kończy się sukcesem. Wiadomości telewizyjne. Znana twarz „naszego” kardiochirurga przyciąga mój wzrok. Słyszę pytanie: – „Dlaczego w Polsce rodzi się dużo więcej dzieci z wadami serca niż w krajach zachodniej Europy?” – „W zachodniej Europie nie rodzą się w takich ilościach, gdyż większość dzieci ze zdiagnozowanymi wadami serca w życiu prenatalnym zostaje abortowanych…” Serce zamiera. Wtedy pierwszy raz dziękuję Bogu, że to akurat nam i w naszym kraju przytrafiło się dziecko z wadą serca. Piotrek pięknie się rozwija, jest bardzo dobrym uczniem, zapalonym bramkarzem, fanem „Władcy pierścieni” i pana Skrzetuskiego, niebieskookim przystojniakiem o kochanym, wrażliwym sercu. Cieszy nas i całą rodzinę, swoją obecnością ubogaca nasze życie. Jest odrębnym światem, który mógł zaistnieć. Ojcze wszelkiego Stworzenia (wszelkiego czyli zdrowego i chorego) pomóż do głębi zrozumieć i wypełnić słowa Twojego Syna: „Byłem chory, a odwiedziliście mnie”. Odwiedziliście, to znaczy byliście przy mnie, towarzyszyliście mi, wspieraliście. Być przy kimś jest przeciwieństwem pozbycia się go. Ojcze daj siłę i odwagę wszystkim, którym brutalnie odbiera się nadzieję i kieruje w stronę zagłady własnych bezbronnych i chorych dzieci. Ojcze wlej w nasze serca miłość do niedoskonałych dzieci.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s