Dzień 19 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 18/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 19 (18 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za 
dzieci utracone

Maciek miałby dziś 25 lat. Byłby wspaniałym synem i bratem. Nie dane mu było się narodzić. Zmarł w wyniku poronienia. Takich dzieci jak on jest wiele. I ogromny dramat rodziny, która nagle dowiaduje się, że nigdy nie zobaczy swego upragnionego dziecka. Pojawiają się pytania: Kto jest temu winien? Dlaczego nas to spotkało? Członkowie rodziny oddalają się od siebie, zamykają się w swoim bólu…A tak mało jest ludzi, którzy niosą im pomoc… Boże Ojcze, daj tym rodzinom siłę do poradzenia sobie z tym strasznym cierpieniem. Daj im nadzieję, że kiedyś zobaczą swe zmarłe dzieci w niebie. Odnów ich relacje, by zamiast żalu i ciągłego obwiniania siebie nawzajem, zagościła miłość i zgoda. Maryjo, Ty straciłaś Jedynego Syna, więc dobrze rozumiesz ból tych, których dzieci zmarły przed narodzeniem. Uproś im wiarę, że to co ich spotkało nie było daremne. Pomóż im pogodzić się z Bożą wolą. Prowadź ich do Boga.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz
i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s