Dzień 20 – Modlitwa Adwentowa 2014

Posted: 19/12/2014 in Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko
Tagi:

Dzień 20 (19 grudnia)plakat_dad_adwent1
Modlitwa za matki, którym trudno jest przyjąć dziecko

Danusia rok temu urodziła zdrowego, pięknego synka, którego wszyscy przyjęli z radością i miłością. Nie było łatwo, ciąża była zagrożona, w ostatnich miesiącach musiała w większości leżeć. Dokuczały problemy zdrowotne, głównie z chorym kręgosłupem. Rodzina i znajomi wspierali ją jak mogli. Udało się! W dniu urodzin męża przyszedł na świat ich syn. Ale życie trwa nadal i przynosi kolejne wyzwania, poddaje następnej próbie. Okazuje się, że Danusia znów jest w ciąży. Jak poprzednio cieszyła się z nowego życia, tak tym razem jest głównie strach i tysiące pytań. Jak sobie teraz poradzą, jak powiedzieć to dzieciom? Córka marzyła o studiach, których nie ma w ich mieście, czy teraz będzie ich na to stać? Jak zareaguje syn, który przechodzi młodzieńczy bunt i bez tego trudno z nim rozmawiać? A najbardziej boi się czy przetrzyma tę ciążę, wszak ostatnio było tak ciężko i wszystkie trzy kończyły się cesarką. Kto wtedy zajmie się malutkim Wojtusiem? Ale i tym razem rodzina, przyjaciele nie pozostawiają jej samej, wspierają słowem i modlitwą. Są jak anioły, których Pan Bóg posyła, by pocieszyć, pomóc. I choć jeszcze jest jej trudno pogodzić się z sytuacją, to powoli otwiera się na nowe życie.

Boże Ojcze, Tato wszystkich ludzi, Ty który stworzyłeś każdego człowieka na swój obraz i podobieństwo, prosimy Cię przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, w intencji których dziś szczególnie do Ciebie przychodzimy. Ześlij na nie i na ich bliskich Ducha Świętego, ześlij Swoje błogosławieństwo, otocz ich opieką i obdarz wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Prosimy Cię dopomóż również, by wszyscy rodzice, którzy zmagają się w sumieniu z odrzuceniem swojego dziecka z powodu jego choroby lub niepełnosprawności, odkryli w sobie siły i wiarę do przyjęcia tego dziecka i obdarzenia go prawdziwą Miłością.

Najświętsza Maryjo Dziewico, Matko Chrystusa i nasza Matko, pomóż i nam modlącym się w tych intencjach, odważnie głosić niepodważalność życia ludzkiego. Pomóż świadczyć o tym wśród osób, które odrzucają dar życia ludzkiego, zdrowego, jak i naznaczonego chorobą czy niepełnosprawnością. Amen.

Odmawiamy jedną dziesiątkę różańca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s