Akcje DADP

40 Dni Dla Życia -> https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/akcje-dadp/40-dni-dla-zycia/

 

Uratuj Świętego 2012 (http://www.uratujswietego.pl/)  -> https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/akcje-dadp/uratuj-swietego-2012/

Komentarze
 1. JAN HAJDUGA pisze:

  8

  8 – 04 – 2013 ŚWIĘTO ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

  W uroczystość Zwiastowania Pańskiego po raz 5 obchodzony był w naszej dąbrowskiej parafii pod patronatem Wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej Dzień Świętości Życia. Jest to czas szczególnej modlitwy nad darem życia jaki daje Bóg. W tym dniu podejmowana jest Duchowa Adopcja – czyli modlitwa w intencji ocalenia zagrożonego życia w łonie matki. Ideą Duchowej Adopcji jest podjęcie modlitewnego wołania w intencji ocalenia zagrożonego życia w łonie matki i duchowego towarzyszenia narodzonemu już dziecku, aby mogło wieść godziwe i sprawiedliwe życie. Podejmując Duchową Adopcję zobowiązujemy się do odmawiania każdego dnia 1 dziesiątki Różańca Świętego, przez okres 9 miesięcy oraz odmawiania specjalnej modlitwy: Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, “Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem.
  Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen. Owocem Duchowej Adopcji jest przede wszystkim urodzenie się dziecka, którego nigdy nie poznamy w tym życiu i nie wiemy czy to dziecko jest człowiekiem białym , czarnym , żółtym , czy czerwonoskórym . Nie wiemy , czy będzie mężem stanu, uczonym , duchownym , czy może świętym …a może tylko przeciętnym człowiekiem . Bóg sam go dla nas wybiera i tyko On wie kim on będzie .
  Co roku od 5 lat kilkadziesiąt osób w parafii Matki Bożej Szkaplerznej Dąbrowie Tarnowskiej podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego . W bieżącym roku – roku WIARY jest to „kompania” ludzi około 138 osób , a ten rodzaj modlitwy, ale także ofiary cieszy się dużym zainteresowaniem co jest wielką Łaską Bożą . Na czele osób adoptujących stanął sam Proboszcz Stanisław Cyran , który jak sam zaznaczył takiego dzieła podejmuje się po raz pierwszy w swoim życiu , zaś opiekunem grupy , który przygotował tą doniosłą uroczystość jest już od kilku lat prezes wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej Jan Hajduga. Przygotowaniem do tej uroczystości były również modlitwy zanoszone przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie ołtarza , oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowj w soboty przez cały okres Wielkiego Postu . W dni te duża grupa ludzi modliła się również za dzieci poczęte . W sam dzień Duchowej Adopcji duchowi rodzice uczestniczyli w Drodze Krzyżowej Dziecka Nienarodzonego , która każdemu wycisnęła łzy z oczu . Droga Krzyżowa była wzbogacona slajdami ze zdjęciami dotyczącymi tematyki obrony życia poczętego oraz cytatami wybitnych osobowości. Przed ołtarzem został zainstalowany ołtarzyk z obrazem Matki Bożej z Guadalupe , która trzyma w swoich rękach martwe dzieci rożnych narodowości i patrząc w niebo ze łzami w oczach ofiaruje te dzieci Ojcu w niebie. Podczas procesji z darami białe róże przyniosła do ołtarza matka w stanie błogosławionym , zaś inne dary ofiarne złożyli przedstawiciele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Zdjęcia oraz tekst Jan Hajduga .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s