Dlaczego warto?

Adoptować Dziecko nie jest trudno. Czasem taką decyzję podejmuje się w emocjach, nie zdając sobie sprawy z powagi wyzwania. Jak w każdym rodzicielstwie potrzebna jest tu miłość, oddanie dziecku i wytrwałość. Należy mieć świadomość, że to nie jest zwykła decyzja. Od momentu, gdy zdecydujesz, by podjąć modlitwę w intencji jednego dziecka, będziesz za nie ODPOWIEDZIALNY. Mimo, że jest to „tylko” duchowa adopcja, to warto zdać sobie sprawę, że za to dziecko będziesz odpowiadać przed całym Niebem.

Jak każde ojcostwo, czy macierzyństwo, tak również to duchowe niesie wiele radości i wspaniałych przeżyć. Tylko pomyśl – przyjmując pod opiekę modlitewną niewinne maleństwo dajesz mu wraz z Panem Bogiem szansę na Życie! Prawdziwe życie!

Czy to jest trudne? Może dla Ciebie okaże się to wyzwaniem, a może adoptujesz już kolejne dziecko i duchowo jesteś już rodzicem licznej gromadki… Modlitwa podejmowana za każde dziecko ma sens! Przez dziewięć miesięcy będziesz modlić się do Matki Bożej w intencji „swojego” malucha. Zaledwie dziesiątka Różańca każdego dnia, kończąca się odpowiednią modlitwą. Zaledwie, a dla dzieci aż wszystko. Aż życie.

Czy jesteś gotowy, gotowa, by stać się odpowiedzialnym za życie człowieka, który sam nie może siebie obronić?

Komentarze
 1. janina z kielc pisze:

  Adoptuję dziecko,będę się modlić.

 2. smile pisze:

  Witam, ja swoje dzieciątko adoptowałam w sierpniu 2010r., niebawem skończy 7m.;-) to zadziwiające, jak w prosty sposób można pomóc i uratować taką maleńką istotkę. Do wszystkich, którzy się jeszcze wahają mówię: Odwagi! Chwała Panu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego! 🙂

 3. T. pisze:

  Moje duchowe dzieciaczki skończyły: jedno roczek, a drugie 2 miesiące. Wspaniale jest mieć takie duchowe dzieci, skoro nie mogę mieć własnych biologicznych. Bogu niech będą dzięki.

 4. K. pisze:

  W lipcu zaadoptowałam swoje pierwsze dziecko. Parę dni temu się urodziło. Chociaż to było moje pierwsze dziecko i popełniałam błędy podczas modlitwy za niego, to wierzę, że Bóg mi to wybaczył, bo wiedział, że kocham je bezgranicznie. Ufam, że malec ( myślę, że to chłopiec – Kuba) jest szczęśliwy i otworzył mi oczy do dalszej pracy nad sobą. Myślę, że za jakiś czas zaadoptuję kolejne dziecko i już nie będę popełniać dotychczasowych błędów. Warto Kochani, warto wziąć tego malca do swojego serca i modlić się za niego. On jest w stanie zmienić nasze życie. Bogu niech będą dzięki!

 5. Marta pisze:

  wczoraj podjelam dlugo odwlekana decyzje o adopcji, tak bardzo sie ciesze! dzis zaczynam, wraz z mezem i trzema coreczkami. Czuje sie bardzo podekscytowana i pelna nadziei, ze nasza modlitwa pomoze uratowac niewinne dzieciatko. Prosze o modlitwe, aby udalo sie nam dotrzymac obietnicy modlitwy przez 9 miesiecy…

 6. Małgorzata pisze:

  Moje pierwsze adoptowane dzieciątko ma dziesięć lat.Już dziś cieszę się na spotkanie z moimi dziećmi w wieczności.

 7. Asia pisze:

  jestem tu pierwszy raz, mam pytanie, może głupie…
  cyt.: „Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.”
  Dowiedziałam się kilka dni temu, że noszę w sobie Nowe Życie – czy mogę się za nie modlić modlitwą „duchowej adopcji”? Bardzo się boję ciąży pozamacicznej albo poronienia (moja mama poroniła).
  A jeśli nie, to czy sama oczekując Dziecka mogę się modlić za inne, nienarodzone zagrożone Dzieciątko?

 8. renia pisze:

  do Asi dzisiaj przeczytałam Twój wpis ,na pewno Twój dzidziuś rośnie zdrowo,możesz modlić sie za jakieś zagrozone śmiercią dziecko,ja będę się modliła za Twoje-mam już kilka dzieci z duchowej adobcji.W adwencie rozpoczyna się piękna modlitwa za dzieci,zobacz na tej stronie.Pozdrawiam

 9. Asia pisze:

  do Reni: dziękuję Ci Kochana za odp i modlitwę, dzisiaj na kolejnej wizycie u lekarza usłyszałam, że są komplikacje, czeka mnie zakładanie szwów, jest zagrożenie poronieniem, proszę więc o dalszą modlitwę. A sama ostro biorę się za swoje odkładane postanowienia i adoptuję inne zagrożone Dzieciątko. pozdrawiam, niech Pan czuwa nad wszystkimi rodzicami oczekującymi swoich pociech

 10. Bluemind pisze:

  to zaszczyt móc sieprzyczynic do uratowania kous zycia ; ]
  ah ,jakże Dobry jest Pan ! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s