Jan Paweł II – Patron Dzieła

Bo przyjąć Dziecko to nie tylko obdarzyć je Miłością, opieką, podarować mu życie… Ostatecznie to właśnie Dzieci uczą nas prawdziwej Miłości.

Znaleziony cytat z nauczania Ojca Świętego. Na Dobry początek wręcz idealny:

„Młodzi Pielgrzymi, Chrystus potrzebuje was, aby oświecić świat i ukazać mu ścieżkę życia (Ps 16,11). Wasze zadanie polega na tym, aby „tak”, które Kościół mówi życiu, wyraziło się w konkretnym i skutecznym działaniu. Walka potrwa długo i wymagać będzie udziału każdego z was. Oddajcie swoją inteligencję, swoje talenty, swój entuzjazm, zdolność współczucia i męstwo na służbę życiu!”

(Homilia, 15.08.1993 r.)

Komentarze
  1. vika pisze:

    Zwykli ludzie mogą się tylko modlić, cóż im po inteligencji, czy entuzjazmie? Dlaczego rządy, instytucje i organizacje mające głos w świecie nie robią nic, by uświadamiać ludziom, czym tak na prawdę jest aborcja? Wiele mówi się, że to grzech lub zabójstwo- tak często to słyszymy, że te słowa przestają mieć znaczenie, przyzwyczajamy się i tracą swoją moc. Podmioty mające wpływ na świadomość narodów powinny prowadzić drastyczne kampanie wsparte zdjęciami, nawet tak drastycznymi jak te o wypadkach samochodowych, by uświadomić ludziom, że najmniejszy nawet płód to już czujący, poruszający się, posiadający bijące serce i pragnący żyć człowiek !!! Jeśli aborcja ma być legalna, jak pragnie tego większość współczesnego ohydnego świata, to niech każda kobieta ją wybierająca ma prawo, czy wręcz obowiązek zobaczenia swojego dziecka-zarodka czy płodu na USG. Kiedyś nie było takich możliwości, dziś są. Niewiele kosztują. Pomysł z Teksasu jest dobrym kompromisem na pogodzenie społeczeństwa-kobieta wybiera aborcję-proszę bardzo, ma do tego prawo w demokratycznym kraju, ale niech wie, co wybiera. Jestem pewna, że wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego co robi, jest okłamywana przez samych chcących zarobić lekarzy, albo nie chce wiedzieć…A jak zobaczy, to w wielu przypadkach może zmienić swoją decyzję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s